טיול בירדן – 4 ימים

טיול בירדן 3 לילות/ 4 ימים – דגש ארכיאולוגי -אך גם טבע לא חסר

יום 1

ג'ראש- אום קייס- ים המלח ירדן

עם הגעתנו למעבר הגבול "נהר הירדן"  (שייח' חוסיין) יעזור לנו המדריך בתהליך המעבר, ולאחר חציית הגשר יחכה לנו אוטובוס ומדריך ירדני שיהיו איתנו במהלך הטיול בירדן. מכאן נמשיך ישירות לג'רש, אחת מערי ה"דקה-פוליס", ברית עשרת הערים של התקופה הקלאסית בא"י. פרט למבנים המונומנטאליים שנשתמרו בצורה יפה, מפורסמת ג'רש גם בשל פסטיבל הפולקלור הנערך בה מידי שנה. ניסע צפונה, במקביל ל"תעלת הע'ור", בתוך שטחים חקלאיים פוריים, ועד לגדה הצפונית של הקניון העמוק של נחל הירמוך, עם מבט לעבר ישראל. נבקר באום קייס, שם נמצאים שרידי העיר הרומית "גדר" (אכן, העיר לה הייתה שייכת "חמת גדר" המוכרת לנו הישראלים). מכאן נפרש לפנינו הנוף של רמת הגולן, הגליל, והכינרת (כן! כן!) במלוא הדרו. לינה במלון Dead Sea Spa.

יום 2

וואדי אבן חמאד- "קיר מואב"- פטרה

את היום נפתח בנסיעה, שעם הגעתינו לוואדי אבן חמאד הופכת להליכה חוויתית בתוך מים, השתכשכות בהם, ורחצה במעיינות חמים טבעיים! מסלול הליכה זה, למרות היותו בלתי-שיגרתי בעליל, מתאים "לכל המשפחה". לאחר נסיעה קצרה נעצור להפסקת צהריים בעיירה כרך, היא "קיר מואב" המקראית. אחר הצהריים נבקר במצודת כרך הענקית, בה שכן בין היתר האביר רנו דה שאטיניו, שגם אם לא היה לו סוס לבן, סיפורי מעלליו עדיין מעוררים רעד קל בגוף כל שומעיהם…

לינה (2 לילות) במלון בעיירה ואדי מוסה שליד פטרה.

יום 3

טיול בפטרה

היום נבלה את כל היום בפטרה. נבקר בכל האתרים הידועים בה, אך גם נטפס לשתי פסגות במקום: אתר המזבח, והמונומנט האדיר הנקרא "מנזר" בפי המקומיים, למרות שהקשר בינו למנזר דומה לקשר לאתר הדומה לו, שנקרא בפי הבדואים "אוצר פרעה". מ"המנזר" (א-דיר) ניתן לצפות לעבר הערבה והרי הנגב. לינה במלון בעיירה ואדי מוסה שליד פטרה.

יום 4

פטרה הקטנה- חזרה למעבר גבול ערבה

מסביב לפטרה נמצאים אתרים נבטיים מרשימים נוספים, ובשניים מהם נבקר היום: בתחילת היום נבקר בסיק אל בריד, היא "פטרה הקטנה". זהו כנראה האתר העתיק יותר של פטרה, עם מערות קבורה בעלות סגנון נבטי מובהק, בתוך מעוק של אבן-חול צבעונית. לאחר מכן נבקר באתר של ואדי צברה, "תחנה מרכזית" לשיירות הנבטיות, עם תיאטרון רומי שנתן קצת בידור למובילי הגמלים. מכאן נשים את פעמינו דרומה, ונרד דרך נופים משתנים של אבן-חול והרי גרניט למסוף ערבה, שם יסתיים הטיול.

שתפו טיול זה

למידע והזמנות – אנא חייגו אלינו 072-2429922 או שלחו מייל

שתפו טיול זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב email
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

גלילה למעלה

בקשה להצעת מחיר