טיול לירדן למתקדמים

4 ימים ירדן למתקדמים!

טיול זה בנוי במיוחד לאלה שכבר היו בירדן, ראו את הדברים הבסיסיים, ורוצים לראות עוד… אנו לנים במלון אחד בוואדי מוסא (פטרה), כך שאין צורך לארוז יותר מדי!

יום 1

מסוף ערבה- פטרה הקטנה- פטרה

הגעה לאילת בשעות אחה"צ המוקדמות. מעבר הגבול ונסיעה לכיוון פטרה. הפעם לא ניכנס לאתר הרגיל, אלא נמשיך לאל ביידא, שם נתחיל מסלול רגלי בסיק-אל-באריד, המכונה "פטרה הקטנה", משום שהוא מכיל מערות-קבורה נבטיות בתוך מעוק החתור באבן-החול האדומה. נראה שזה היה מקום-הקבורה וההתכנסות הנבטי העתיק עוד לפני פטרה המוכרת לנו כיום. לאחר שעברנו במעוק העתיק, נמשיך רגלית להליכה קצרה בתוך נוף של תצורות אבן-חול אדומה ועצי ערער ירוקים! נסיעה קצרה של כ-20 דקות מביאה אותנו לכפר וואדי מוסא (פטרה) שם נלון במשך 3 לילות.

יום 2

"דרך המלך"- דנא- פטרה

נסיעה של כשעה על "דרך המלך" (האמיתית!!!) מביאה אותנו אל הטירה הצלבנית , בה נבקר ונתור לאורכה ולרוחבה. מכאן נמשיך בנסיעה לשמורת הטבע דנא. נתחיל בתצפית מ"מרכז המבקרים", נלמד על שמירת-הטבע ובעיות הסביבה בירדן, וגם נכיר מקרוב את המיזם של חידוש הכפר העתיק דנא לטובת שימור העבר לקראת העתיד… בסוף היום נעשה מסלול רגלי קצר בשמורה, בו נכיר את החורש הייחודי של הרי אדום. לינה בוואדי מוסא (פטרה).

יום 3

ג'בל הארון- פטרה

יום זה מוקדש כולו לעלייה לג'בל הארון, הוא "הור ההר" המקודש, בו נקבר אהרון לפי המסורת של שלוש הדתות המונותאיסטיות. ההליכה היא על שביל בנוי לאורך כל הדרך, אולם מדובר בעליה של כמה שעות, וירידה באותה הדרך. למי שמתקשה בהליכה, ניתן להזמין מראש (בתשלום נוסף) ג'יפים שייקחו אתכם עד לתחילת העלייה לפיסגה. מפסגת הר אהרון תצפית נרחבת על הרי אדום והערבה. במקום בור מים מיוחד, חפירות של מנזר ביזנטי ועל הקבר כתובות בעברית של עולי-רגל יהודים מימי הביניים! ירידה רגלית בחזרה לפטרה ולמלון.

יום 4

וואדי אבן ג'בן- חזרה ממסוף נהר הירדן

לאחר "צ'ק-אאוט" מהמהלון, ניסע לים המלח הירדני ונבצע הליכה של כשעה וחצי בתוך מים בין קירותיו הזקופים של וואדי אבן-ג'בן. מכאן נמשיך בנסיעה למעבר הגבול שייח' חוסיין (נהר הירדן) שליד בית שאן. ניתן, אך לא מומלץ, לצאת גם דרך מעבר ערבה (יצחק רבין) שליד אילת.

שתפו טיול זה

למידע והזמנות – אנא חייגו אלינו 072-2429922 או שלחו מייל

שתפו טיול זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב email
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

גלילה למעלה

בקשה להצעת מחיר